Október végén tartottuk a tematikus szülői értekezletet minden csoport számára külön-külön napokon. Az óvodás korú gyermek életkori sajátosságaival foglalkoztunk. A szülők válogatták ki a 3-4 és az 5-6 éves kor jellemző tulajdonságait, képességeit.

Ezt követően részletesen, példákon át értelmeztük a kompetencia területeket és azok tartalmát.
Jó beszélgetés alakult ki a szülők között. Személyes tapasztalatok megosztása, élmények értelmezése, megerősítések, egymás segítése volt a jellemző.
Az elégedettségi mutató 100% volt.

A szülők mondták:
- "Jó volt közösen átvenni a szülőkkel az életkori sajátosságokat és beszélgetni az egyéni tapasztalatokról:"

- "Most is sokat tanultunk, a példák életszerűvé tették számunkra az elhangzottakat, megerősítést kaptam."

- "Sok "aha" élményem volt, ráismertem a gyerekemre, és amiről azt hittem, hogy rossz, most már tudom, hogy így van jól."

- "Szakszerű, élvezetes, humoros előadás volt, átfogó ismereteket kaptunk."