Az óvoda

Intézményünk 2020. 09. 01- 2026. 06. 05-ig terjedő időszakra jogosult az „Oktatási Hivatal Bázisintézménye” címet viselni.

A bázisintézményi koordinátor: Ferenczyné Kerekes Edit

Elérhetősége: angyalkert.kecskemet@gmail.com , tel.:+36 30/2363 858

Az óvoda Bázisintézményi jó gyakorlata: a mese-projekt, melynek megosztását vállalja a bázisintézményi feladatai körében.

A Dél-alföldi régióból fogadja az érdeklődő pedagógusokat, hospitálási lehetőséget és képzést biztosít számukra a módszer megismeréséhez, adaptációjához és ehhez biztosítja a szükséges erőforrásokat.

Intézményünk modernizált elegáns polgárház minden kényelmi elvárásnak megfelel, építészetileg műemlék jellegű óvoda, az épületegyüttes által körbezárt udvarral, biztonsági chip rendszerrel védett A város központjában, jól megközelíthető, csendes utcában, található, parkolási lehetőséggel.

Adottságaink:

• 3 db 55nm-es, csoportszoba, - mely 1 gyermekre jutó 4.4 nm területet biztosít, ami duplája az előírtnak-,
  • alacsony gyermeklétszám (15-17 fő)
  • saját sószoba, só homokozóval (somokozó)
  • 70nm –es jól felszerelt tornaterem,
  • IKT eszközök beépítése az oktatásba,
  • klimatizált helységek, tágas terek,- öltözők, mosdók
  • Udvarunk műfüves, teljes ütéscsillapítással ellátott, biztonságos környezet, homokozóval, mászó komplexummal, babaházzal és hintával
  • Az óvodai nevelést csoportonként 2 óvodapedagógus látja el (összesen 6 fő). Ebből öt szakvizsgázott, munkájukat segíti 3 szakképesített dajka.
  • Gyermekétkeztetés minőségi alapanyagokból - 48 Étteremből történik, figyelembe véve az ételérzékenységet.

Szolgáltatásaink:

Idegennyelv

A magyar nyelvű oktatás mellett, az angol, mint idegennyelv megismerésének, elfogadásának biztosítása, a pozitív érzelmi viszony kialakításával, a hagyományok ápolásával

Helyszín: Csoportszobák

Időintervallum:

-Óvodapedagógus: 8-17 óráig az óvodai élet teljes folyamatában

Cooking

Havi egy alkalommal ételkészítés a gyermekekkel: gyümölcssaláta, zöldségsaláta készítése.

Helyszín: Csoportszobák

Időintervallum:20-40 perc heti 1 alkalom

Sószoba

28 nm helyiségben sóhomokozó és két sófal biztosítja a gyermekek számára a tisztító sós levegőt, miközben játszanak, homokoznak,  mesét hallgatnak.

Időintervallum: alkalomszerűen a gyermekek szükségletei szerint, akár heti több alakalommal

Ajánlott korcsoport: 2,5-7 év

Óvodánkra jellemző a nyitottság, nyilvánosság a család és az óvoda együttműködése, amely kölcsönös bizalomra, segítségnyújtásra, az egyén védelmét szolgáló titoktartásra és korrekt partneri viszonyra épül, a kompetencia határok tiszteletben tartása mellett.

Gyermekképünk:

Óvodásaink mindenekfelett álló érdekének szem előtt tartása mellett, gyermekeink:

• mentálisan- fizikálisan- pszichésen kiegyensúlyozottak,
  • felszabadultak, mozgékonyak, terhelhetőek,
  • kommunikatívak, egymással elfogadóak, együttműködőek,
  • derűsek, érdeklődőek, jól motiválhatóak,
  • pozitív önértékelésűek, akik a szabályok között biztonsággal, szabadon mozognak.

Délután választható szolgáltatások: Fejlesztő mozgás, „Így tedd rá”- Népi tánc, Football edzés, Judo

Nyári témaheteink: Drámapedagógia, Kézművesség, Mozgás, Angol témahét