Klárik Pálné
Óvodapedagógus

Végzettség:

2004-ben végeztem a Kecskeméti Főiskola Tanítóképző Karán, óvodapedagógus szakon.

2004 – 2014 a Széchenyi Sétányi Óvoda, Juhar Utcai Feladat ellátási helyén, majd

2014 – 2018 a Hosszú Utcai Óvodában dolgoztam óvodapedagógusként.

2018 január óta dolgozom az Angyalkeret Magán Óvodában, a Zöld csoportban.

2016-2018 szakvizsgás képzést végeztem drámapedagógia területen.

2018/19 nevelési évtől gyermekvédelmi felelős feladatokat látok el.

2018/19 nevelési évben a Városi projekt drámapedagógiai munkaközösség vezetője vagyok.

A munkaközösség célja az óvodai oktatás, nevelés módszeres, tudatos fejlesztése, a horizontális kapcsolatok erősítésével, feladata a projektmódszer gyakorlati alkalmazásának gazdagítása a drámapedagógia eszközeivel.

Pedagógiai munkámban fő szempontnak tekintem a korszerű és élményszerű megismerési formákat, folyamatokat. Ebben nagy segítség a projektpedagógia, a drámapedagógia, valamint a digitális eszközök használata.

Az egymásra épülő tudatos tervezéssel, a mese – projekt módszerével valósítom meg az egyéni fejlesztés, differenciálás, az egymástól való tanulás lehetőségét.

A drámapedagógia eszközeivel a motiválás, élményszerű tudásátadás valósul meg, ami által nő a gyermekek aktivitása, problémamegoldó képessége, egymás elfogadása, és erősödik a csoportkohézió.

06-30-9835-694